;

Novinky

UROsoft – praktický nástroj, s ktorým získate prehľad o pacientoch

11.2.2022 | Aktuality Všetky špecializácie

Webový portál a mobilná aplikácia UROsoft ponúkajú veľa užitočných funkcií, ktoré sú pre lekárov dôležitým pomocníkom v každodennej praxi.

O projekte UROsoft

UROsoft je prehľadný a používateľsky prívetivý webový portál a mobilná aplikácia, vďaka ktorým je prepojenie lekárov špecialistov s pacientmi veľmi jednoduché a efektívne. Cieľom nástroja je sprostredkovať lekárom jednoduchý a rýchly prístup k zdravotníckym údajom ich pacientov so symptómami dolných močových ciest. Na portáli UROsoft nechýba možnosť sledovať mikčný denník alebo odpovede z pacientskych dotazníkov. Pomocou aplikácie, ktorú si možno do telefónu s iOS aj Androidom jednoducho stiahnuť z App Store alebo Google Play, je prístup k pacientovým údajom otázkou niekoľkých kliknutí. Na projekte UROsoft sa podieľal celý rad popredných českých urológov a urogynekológov a odbornými garantmi sú Česká urologická spoločnosť a Česká urogynekologická spoločnosť.

Aplikácia UROsoft pomáha pri monitorovaní priebehu a efektu liečby | foto archív

Aplikácia UROsoft pomáha pri monitorovaní priebehu a efektu liečby | foto archív

Ako funguje kontakt s pacientom?

Prepojenie lekára s pacientom je jednoduché a bezpečné. Pacient, ktorý sa registruje do portálu UROsoft, pošle pomocou tlačidla „Zdieľať“ žiadosť o spojenie s lekárom a ten jeho žiadosť elektronicky prijme. Vďaka prepojeniu je možné ihneď vidieť všetky údaje, ktoré pacient do aplikácie zaznamenal. Zároveň môže lekár pacienta prostredníctvom aplikácie vyzvať na vyplnenie mikčného denníka alebo vybraného dotazníka. Pacient následne dostane e-mailové upozornenie aj správu z aplikácie a chýbajúce informácie môže včas doplniť. Na plánovanú návštevu do ordinácie tak príde pacient už vybavený potrebnými záznamami a nenastáva časové zdržanie kvôli dodaniu dôležitých informácií až pri ďalšej kontrole. Lekár si navyše môže pacientove záznamy jednoducho stiahnuť vo formáte PDF a nahrať do svojho informačného systému. Zoznámenie pacientov s portálom a aplikáciou, predstavenie ich funkcií a vysvetlenie ich prínosov môžu obom stranám ušetriť čas a zefektívniť poskytovanie starostlivosti.

 

Mikčný denník s pridanou hodnotou

Mikčný denník z portálu UROsoft, ktorý pacienti vyplňujú priamo v mobilnej aplikácii, je navrhnutý tak, aby pacienta upozornil na možné chýbajúce záznamy mikcií alebo príjmov tekutín. Táto funkcia prispieva ku kvalite údajov a pacientom poskytuje komfort pri vyplňovaní záznamov. Údaje potom úplnosťou presahujú papierové záznamy od pacientov, ktoré sú mnohokrát náročné na prečítanie. Zdĺhavou orientáciou v nekompletných záznamoch často stráca lekár čas. Vďaka aplikácii navyše nie je nutné dopočítavať jednotlivé ukazovatele – na webovom portáli si lekár prehľadne zobrazí frekvenciu, nyktúrie, urgencie, inkontinencie, objemy nočnej aj celkovej mikcie, objemy príjmov, maximálnu funkčnú kapacitu močového mechúra či index nočnej polyúrie.

Lekár si v aplikácii prehľadne zobrazí všetky dôležité údaje pacienta | foto archív

Lekár si v aplikácii prehľadne zobrazí všetky dôležité údaje pacienta | foto archív

Portál ponúka pacientske dotazníky aj štatistiky

Portál UROsoft ponúka tiež rôzne dotazníky – ide o IPSS, OAB-V8 a ICIQ-UI SF. Aj pri týchto nástrojoch je možné zobrazovať ich vyplnené a vyhodnotené v elektronickej podobe. Okrem jednotlivých odpovedí je možné sledovať tiež trendy, pretože aplikácia uchováva aj dlhodobé výsledky.

 

Opakované vyplňovanie záznamov, a to tak v mikčnom denníku, ako aj v dotazníkoch, pomáha pri monitorovaní priebehu a efektu liečby a uľahčuje sledovanie pacientovho zdravotného stavu v čase. Užitočným pomocníkom sú vďaka funkciám portálu aj štatistiky.

 

UROsoft však neponúka len sledovanie zdravotníckych údajov súčasných pacientov, slúži takisto ako platforma pre nové kontakty. Pacienti môžu na portáli vyhľadať špecialistu podľa mena alebo miesta pôsobenia a zdieľať s ním svoje osobné záznamy.

 

Praktickým používaním aplikácie zjednodušíte a zefektívnite sledovanie ťažkostí aj samotnej liečby sebe aj svojim pacientom.

 

Chcem aplikáciu UROsoft

 

 

 

Dalšie novinky

Vyhledávání

Kvíz týždňa

Utorok 21.03.2023

Může vapování pomoci motivovaným dospělým přestat kouřit?

reklama

Kalendář

Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Partneri