;

Novinky

Najnovšie správy

Aktuality Dane E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 56 / 56 Pre zobrazenie / skrytie formulára kliknite na "Špecializácie"..

Doplnkové programy – výhoda pre nemocnice aj pacientov

27.4.2023 | Právo Všetky špecializácie

Program Optimalizácie siete slovenských nemocníc stále pokračuje. V jej rámci teraz dochádza aj k rozšíreniu rozsahu programov jednotlivých nemocníc. Okrem tých povinných majú pre pacientov v ponuke aj rôzne doplnkové programy.

Elektronizácia slovenského zdravotníctva pod drobnohľadom NKÚ

20.4.2023 | Právo Všetky špecializácie

Závažné nedostatky aj podozrenie z trestnej činnosti – tak vyznel nedávno vládou schválený záver minuloročnej inšpekcie Najvyššieho kontrolného úradu SR týkajúcej sa stavu elektronizácie rezortu zdravotníctva.

Ministerstvo zdravotníctva SR nestíha plniť ciele z plánu obnovy

28.2.2023 | Právo Všetky špecializácie

Realizácia štyroch investícií a dvoch reforiem má výrazné omeškanie. Vláda preto odsúhlasila pre ministerstvo zdravotníctva krízové opatrenia.

Výdavky na rast platov slovenských lekárov? Milióny eur ročne

7.2.2023 | Právo Všetky špecializácie

Novela zákona o poskytovateľoch zdravotných služieb nadobudla účinnosť začiatkom tohto roka. Okrem platov rieši aj metódy klasifikácie pracovníkov či rezidentné štúdium.

E-PN oslavuje na Slovensku po pol roku fungovania úspech

12.1.2023 | Právo Všetky špecializácie

Podľa novely zákona z roku 2022 je elektronická neschopenka zatiaľ stále ešte dobrovoľná. Už teraz však dáta ukazujú, že jej obľuba medzi lekármi, ale aj pacientmi stúpa.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou SR: údaje o zistených nedostatkoch ako edukácia aj prevencia

8.12.2022 | Právo Všetky špecializácie

Už od mája roku 2021 má Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) povinnosť zverejňovať takmer všetky dáta o svojej činnosti na webových stránkach. Podobu a štruktúru týchto údajov stanovilo Ministerstvo zdravotníctva SR.

Návrh rozpočtu pre rezort zdravotníctva SR – budí vášne, ale meniť sa (zatiaľ) nebude

3.11.2022 | Právo Všetky špecializácie

Pre zdravotnícke organizácie, zdravotné poisťovne aj ministra zdravotníctva V. Lengvarského je návrh rozpočtu pre zdravotníctvo na budúci rok neprijateľný. Ministerstvo financií SR však zmeny nechystá.

Národný systém objednávania nemá u praktických lekárov podporu

7.10.2022 | Právo Všetky špecializácie

Zbytočný a unáhlený, tak hovoria zástupcovia Spoločnosti praktických lekárov Slovenska (SVLS) o návrhu, ktorý má zaviesť elektronické objednávanie k lekárovi prostredníctvom Národného informačného systému pre objednávajúce osoby v správe NCZI.

Zdravotné poisťovne svoje dlhy samy vymáhať nemajú, tvrdia slovenskí exekútori

31.8.2022 | Právo Všetky špecializácie

Kto by sa mal starať o návrat dlžných financií do zdravotných poisťovní? Na tom sa zatiaľ ministerstvo zdravotníctva a Slovenská komora exekútorov nezhodujú.

Zdravotníci požadujú okamžité predloženie návrhu na zvýšenie svojich platov

18.8.2022 | Právo Všetky špecializácie

Zdravotníckym organizáciám dochádza trpezlivosť. Koncepcia zvyšovania miezd zdravotníkov mala byť verejne známa ku koncu júna, doposiaľ sa tak však nestalo. Kríza slovenského zdravotníctva sa tak naďalej prehlbuje.

Vyhľadávanie

Kvíz týždňa

Utorok 26.09.2023

Ženské reprodukční zdraví a kardiovaskulární onemocnění

reklama

Kalendár

Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Partneri