;

Novinky

Najnovšie správy

Aktuality Dane E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 55 / 55 Pre zobrazenie / skrytie formulára kliknite na "Špecializácie"..

Slovenská lekárska komora nesúhlasí s návrhom predpisovať generiká bez názvu

7.12.2021 | Právo Všetky špecializácie

Novela zákona o liečivách navrhujúca predpisovať generiká bez konkrétneho názvu lieku, nie je odôvodnená a peniaze neušetrí. Slovenská lekárska komora týmto vyjadrením reagovala na návrh novely zákona, ktorý by mal takú zmenu priniesť.

Zákon o primeranej ziskovosti slovenských zdravotných poisťovní

30.11.2021 | Právo Všetky špecializácie

V novom návrhu zákona o kategorizácii ústavnej zdravotnej starostlivosti je primeraná ziskovosť zdravotných poisťovní upravená na 10 % percent z investovaného kapitálu spoločnosti ročne.

Zisky slovenských zdravotných poisťovní v hľadáčiku ÚDZS

26.10.2021 | Právo Všetky špecializácie

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) tvrdí, že zdravotné poisťovne na Slovensku dosahujú neprimeranú návratnosť použitého súkromného kapitálu. Podal legislatívny návrh na reguláciu ziskov poisťovní.

Výhody pre očkovaných na Slovensku potvrdil zákon

15.9.2021 | Právo Všetky špecializácie

Podľa ministerstva zdravotníctva SR je nutné rýchlo prijať dostupné a primerané opatrenia, ktoré zvýšia motiváciu ľudí nechať sa očkovať. Všetky výhody pre očkovaných sú navyše novo zakotvené v zákone. To sa nepáči opozícii, podáva žalobu na Ústavný súd.

Odborníkom sa nepáči spôsob, akým majú dokazovať využitie odmien pre zdravotníkov

18.8.2021 | Právo Všetky špecializácie

Slovenská lekárska komora (SLK) a Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) žiadajú Ministerstvo zdravotníctva SR, aby neodkladne zaujalo stanovisko, čo sa týka dokladania využitia pridelených financií v rámci odmeňovania zdravotníkov v prvej línii a červenej zóne.

Prinesie novela zákona rýchlejšie zapojenie zahraničných zdravotníkov na Slovensku do práce?

20.7.2021 | Právo Všetky špecializácie

Ministerstvo zdravotníctva SR chce zjednodušiť a urýchliť začlenenie zdravotníkov zo zahraničia do tuzemského pracovného procesu. Medzirezortné pripomienkové konanie k pripravovanej novele by sa malo začať v júli.

Slovensko dostane viac vakcín od firmy BioNTech/Pfizer

20.5.2021 | Právo Všetky špecializácie

Európskej komisii na čele s Ursulou von der Leyenovou sa podarilo vyrokovať s výrobcom BioNTech/Pfizer skoršie dodávky vakcín do EÚ. Svoj diel vďaka solidarite ďalších krajín dostane aj Slovensko.

Slovenskí lekári žiadajú zmeny v zmluvách s VšZP

12.5.2021 | Právo Všetky špecializácie

Všeobecná zdravotná poisťovňa ničí svojimi novými zmluvnými podmienkami zvyšky slovenskej zdravotnej starostlivosti, tvrdí Slovenská lekárska únia špecialistov a žiada o ich preskúmanie. Zároveň varuje pred zatváraním praxí špecialistov z dôvodov správania sa uvedenej poisťovne.

Poistenie zodpovednosti za škodu: Ako postupovať pri hlásení poistnej udalosti?

6.4.2021 | Právo Všetky špecializácie

Podcast zverejnený na internetových stránkach mediPrávnik.sk sa zaoberá problematikou hlásení poistných udalostí, ku ktorým môže dôjsť v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.

Preskripcia nekategorizovaných liekov v 7 bodoch

16.2.2021 | Právo Všetky špecializácie

Správny postup pri predpisovaní nekategorizovaných liekov je častým predmetom otázok zo strany lekárov voči zdravotným poisťovniam. Prinášame preto zhrnutie niekoľkých základných bodov k tejto téme.

Vyhľadávanie

Kvíz týždňa

Streda 08.12.2021

Spoznajte nepriame znaky pľúcnej hypertenzie

reklama

Kalendár

Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Partneri