;

Novinky

Najnovšie správy

Aktuality Dane E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 56 / 56 Pre zobrazenie / skrytie formulára kliknite na "Špecializácie"..

Návrh rozpočtu pre rezort zdravotníctva SR – budí vášne, ale meniť sa (zatiaľ) nebude

3.11.2022 | Právo Všetky špecializácie

Pre zdravotnícke organizácie, zdravotné poisťovne aj ministra zdravotníctva V. Lengvarského je návrh rozpočtu pre zdravotníctvo na budúci rok neprijateľný. Ministerstvo financií SR však zmeny nechystá.

Národný systém objednávania nemá u praktických lekárov podporu

7.10.2022 | Právo Všetky špecializácie

Zbytočný a unáhlený, tak hovoria zástupcovia Spoločnosti praktických lekárov Slovenska (SVLS) o návrhu, ktorý má zaviesť elektronické objednávanie k lekárovi prostredníctvom Národného informačného systému pre objednávajúce osoby v správe NCZI.

Zdravotné poisťovne svoje dlhy samy vymáhať nemajú, tvrdia slovenskí exekútori

31.8.2022 | Právo Všetky špecializácie

Kto by sa mal starať o návrat dlžných financií do zdravotných poisťovní? Na tom sa zatiaľ ministerstvo zdravotníctva a Slovenská komora exekútorov nezhodujú.

Zdravotníci požadujú okamžité predloženie návrhu na zvýšenie svojich platov

18.8.2022 | Právo Všetky špecializácie

Zdravotníckym organizáciám dochádza trpezlivosť. Koncepcia zvyšovania miezd zdravotníkov mala byť verejne známa ku koncu júna, doposiaľ sa tak však nestalo. Kríza slovenského zdravotníctva sa tak naďalej prehlbuje.

Zjednodušenie procesu zmeny pohlavia pozastavené

7.7.2022 | Právo Všetky špecializácie

Ministerstvo zdravotníctva SR pozastavilo platnosť smernice, ktorá mala zjednodušiť proces zmeny pohlavia u transgender osôb. Za jej vznik pritom boli pacienti aj lekári.

Slovenské zdravotníctvo predstavilo budúcnosť starostlivosti do roku 2030

9.6.2022 | Právo Všetky špecializácie

Predstavu o novej podobe strategického rámca zdravotnej starostlivosti na obdobie 2014 až 2030 predložilo Ministerstvo zdravotníctva SR na pripomienkové konanie. Tento krok je totiž nevyhnutnou podmienkou pre čerpanie peňazí z európskych fondov.

Zdravotníci v spoločnom vyhlásení žiadajú jasné vyjadrenie, čo sa týka zvyšovania platov

27.4.2022 | Právo Všetky špecializácie

Profesijné organizácie slovenského zdravotníctva vyzvali vládu, aby verejne povedala, kedy a ako plánuje riešiť sľubovaný rast ich platov. Tvrdí, že prehliadaním legitímnych požiadaviek na zvýšenie miezd dochádza k napätiu, ktoré môže mať ďalekosiahle dôsledky.

Prezidentka SR uľahčí vstup zahraničných zdravotníckych pracovníkov na slovenský trh práce

30.3.2022 | Právo Všetky špecializácie

Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala novelu zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. Schválila tak okrem iného jednoduchší vstup zdravotníckych pracovníkov zo zahraničia a urýchlenie ich uplatnenia v slovenskom zdravotníctve.

Majú si neočkovaní v prípade nákazy liečbu platiť? Súhlasí len tretina Slovákov

28.2.2022 | Právo Všetky špecializácie

Medzi slovenskými politikmi sa už niekoľko mesiacov hovorí o možnosti, že ľudia, ktorí sa nenechajú očkovať a budú potrebovať hospitalizáciu v súvislosti s COVID-19, budú musieť za liečbu platiť.

Slovenská poisťovňa Union upozornila na podozrivé správanie

10.1.2022 | Právo Všetky špecializácie

Zdravotná poisťovňa Union podala sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Dôvodom je obrovské množstvo žiadostí o storno prihlášok do poisťovne, aj keď nikto nepredložil samotné žiadosti.

Vyhľadávanie

Kvíz týždňa

Pondelok 28.11.2022

Centrální typ obezity: hraje roli v prognóze mortality?

reklama

Kalendár

Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Partneri