;

Novinky

Miliarda pre slovenské nemocnice

1.12.2021 | Daně Všetky špecializácie

Slovensko dostane z plánu obnovy prvých 822 miliónov eur. Do oblasti zdravotníctva potom celkovo pôjde viac než miliarda eur.

Reforma siete nemocníc na Slovensku patrí podľa premiéra Eduarda Hegera ku kľúčovým reformám. Preto bude do zdravotníctva investovaná viac než miliarda eur. Heger dodal, že v rámci zmien pôjde nielen o reštrukturalizáciu už existujúcich nemocníc, ale tiež o výstavbu nových zdravotníckych zariadení. Zároveň tiež pripomenul, že cieľom posilňovania špecializácie nemocníc je zlepšenie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Nákupy aj stavebné plány

Financie z plánu obnovy budú v rámci oblasti zdravotníctva využité v prvom kole na nákup moderných liečebno-diagnostických prístrojov. Ďalej na už zmieňované rekonštrukcie objektov a výstavbu nemocníc. Uviedol to minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Tiež pripomenul, že reforma optimalizácie siete nemocníc, napriek tomu, že ju schválila vláda, ešte podlieha schváleniu v parlamente. Odborníci však už podľa jeho slov na jednotlivých projektoch pracujú. Prvé zmeny sa majú začať realizovať v roku 2024.

 

(nov)

Zdroj: Do nemocníc poputuje viac ako miliarda z plánu obnovy. Zdravotná starostlivosť je najvyššia hodnota, uviedol premiér. Pravda.sk. 4. 10. 2021. Dostupné na https://ekonomika.pravda.sk/krajina/clanok/602741-do-nemocnic-poputuje-viac-ako-miliarda-z-planu-obnovy-zdravotna-starostlivost-je-najvyssia-hodnota-uviedol-premier/.

Foto: Pixabay.com

Dalšie novinky

Vyhledávání

Kvíz týždňa

Nedeľa 23.01.2022

Spoznajte nepriame znaky pľúcnej hypertenzie

reklama

Kalendář

Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Partneri