;

Novinky

Najnovšie správy

Aktuality Dane E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 55 / 55 Pre zobrazenie / skrytie formulára kliknite na "Špecializácie"..

Nástroje budúcnosti odhaľujúce alergény v jedle majú sľubné vyhliadky

24.11.2021 | E-health Všetky špecializácie

Bojíte sa jedla kvôli potravinovej alergii? S novými technológiami už nemusíte.

Fotografie zo smartfónov môžu detegovať anémiu

3.11.2021 | E-health Všetky špecializácie

Skríning anémie by mohlo byť možné vykonávať pomocou fotografie vnútorného očného viečka, získanej štandardnou kamerou smartfónu. Uvádza to nová štúdia publikovaná americkým tímom v časopise PLoS ONE.

Umelá inteligencia dermatológa nenahradí, ale zvyšuje šancu na správnu diagnostiku

6.10.2021 | E-health Všetky špecializácie

Dermatológia je lekársky odbor, v ktorom sa umelá inteligencia (AI) presadzuje veľmi razantne. Dokazuje to narastajúci počet nových algoritmov na rozpoznávanie kožných abnormalít a tiež publikovaných štúdií, ktoré potvrdzujú ich vysokú diagnostickú presnosť.

Nová mobilná aplikácia spresní diagnostiku HIV infekcie

29.9.2021 | E-health Všetky špecializácie

Mobilné aplikácie dnes lekárom uľahčujú detekciu celého radu ochorení vrátane srdcových arytmií alebo porúch zraku. Teraz sa k nim pridá aplikácia pre presnejšiu identifikáciu HIV pozitívnych osôb. Vedci navyše sľubujú rozšírenie základného softvéru na diagnostiku aj ďalších chor

Potrebujete posilniť duševné zdravie (nielen) v čase pandémie? Počúvajte hudbu

22.9.2021 | E-health Všetky špecializácie

Pandémia covidu-19 a séria lockdownových nariadení nás nútili hľadať spôsoby, ako čeliť samote a izolácii. Ľudia sa najčastejšie uchyľovali k rôznym formám online zábavy vrátane hudobných streamovacích služieb. Silu hudby na našu psychiku aj správanie potvrdzujú vedci.

Webový nástroj webSalvador pomôže v boji proti rezistentným baktériám

15.9.2021 | E-health Všetky špecializácie

Vedci z Texas A&M School of Public Health využili Luria-Delbrückov experiment na vývoj inovatívnej technológie, ktorá môže posunúť výskum bakteriálnych mutácií a stať sa novou zbraňou proti antibiotickej rezistencii.

Inteligentný koberec spočíta počet cvikov aj spálené kalórie

8.9.2021 | E-health Všetky špecializácie

Aladinov čarovný koberec má teraz konkurenciu. Ten od spoločnosti MIT síce nelieta ani nerozpráva, zato však dokáže odhadnúť pozíciu človeka bez použitia kamier. Ide o ďalší príspevok k rozvoju personalizovanej „samoliečby“, smart domácností a herného prostredia.

Umelá inteligencia pomáha prekonať stigmu spojenú s duševnými problémami

1.9.2021 | E-health Všetky špecializácie

Depresia je celosvetový problém so závažnými dopadmi na zdravie jedinca aj ekonomiku. Účinné nástroje na skríning tohto ochorenia by lekárom uľahčili boj s jeho narastajúcou prevalenciou. Japonsko ukazuje, ako možno na detekciu príznakov depresie použiť umelú inteligenciu.

10 spôsobov, ktorými technológie menia zdravotníctvo

18.8.2021 | E-health Všetky špecializácie

Umelá inteligencia, virtuálne/augmentované reality, 3D-tlač, robotika či nanotechnológia. Tieto a mnohé ďalšie digitálne technológie stále viac prenikajú do zdravotníctva. Uľahčujú život lekárom aj pacientom, pomáhajú zachraňovať životy. Zoznámte sa s desiatkou z nich.

Infodémia? COVID-19 a konšpiračné teórie na sociálnych sieťach

11.8.2021 | E-health Všetky špecializácie

Veže 5G siete, Bill a Mellinda Gatesovci, laboratóriá a vývoj vakcín – všetky tieto štyri veci majú jedného spoločného menovateľa: ochorenie COVID-19, vznik a šírenie dezinformácií o tejto téme. A práve na to sa zamerala recentná americká štúdia publikovaná v periodiku JMIR.

Vyhľadávanie

Kvíz týždňa

Streda 08.12.2021

Spoznajte nepriame znaky pľúcnej hypertenzie

reklama

Kalendár

Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Partneri