;

Novinky

Najnovšie správy

Aktuality Dane E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 56 / 56 Pre zobrazenie / skrytie formulára kliknite na "Špecializácie"..

Slovenské zdravotníctvo si polepší

27.4.2023 | Dane Všetky špecializácie

Z vyhlášky o prerozdeľovaní, ktorú nedávno vydalo ministerstvo zdravotníctva, možno vyčítať, že tomuto rezortu pripadne oproti minulému roku o 1,72 miliardy eur viac. Financie budú prideľovaní podľa daných kritérií.

Vojenské zdravotníctvo začína nakupovať

20.4.2023 | Dane Všetky špecializácie

Ministerstvo obrany SR získalo z eurofondov 1,94 milióna eur na nákup materiálu potrebného tak na medicínsky nácvik, ako aj pre rôzne stavy núdze. Prvá zásielka vybavenia v hodnote zhruba milióna eur je už k dispozícii.

Nespokojný ÚDZS: Rozdelenie financií je nespravodlivé

28.2.2023 | Dane Všetky špecializácie

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) je toho názoru, že súčasný model rozdelenia peňazí na pomoc ambulanciám nie je fér. Podfinancované špecializácie to vraj nezachráni.

Slovensko posilňuje podporu nekomerčných klinických štúdií

7.2.2023 | Dane Všetky špecializácie

Cestovná mapa akademického klinického výskumu na Slovensku je vlastne akýmsi plánom ministerstva zdravotníctva a jeho partnerov na zmysluplné vedenie nekomerčných klinických štúdií. Dokument bol vydaný v rámci projektu SLOVACRIN.

O viac peňazí pre zdravotníctvo opätovne žiada Slovenská lekárska komora

12.1.2023 | Dane Všetky špecializácie

Nespokojnosť s rozpočtom určeným pre zdravotníctvo dáva najavo nielen lekárska komora, ale aj stomatológovia a ďalšie profesijné organizácie. Obavy o budúcnosť zdravotnej starostlivosti prejavilo už aj Združenie na ochranu práv pacientov.

Modernizácia nemocníc je novou výzvou z plánu obnovy s finančnou podporou

8.12.2022 | Dane Všetky špecializácie

Kríza v slovenskom zdravotníctve zatiaľ nepoľavuje. Rezort sa napriek tomu snaží držať naplánovaných krokov – jedným z nich je aj vyhlásenie výzvy týkajúce sa rekonštrukcie a výstavby nemocníc.

Generiká môžu pomôcť slovenskému zdravotníctvu

2.11.2022 | Dane Všetky špecializácie

Ministerstvo zdravotníctva SR sa snaží v dnešnej neľahkej dobe hľadať úspory, kde sa dá. Podľa aktuálnych zistení by jedným z riešení mohlo byť masívnejšie používanie liekov kopírujúcich originály.

Mzdy slovenských lekárov porastú

7.10.2022 | Dane Všetky špecializácie

Ministerstvo zdravotníctva ohlásilo zvyšovanie platov lekárov aj zmeny, ktoré v súvislosti s vypočítavaním výšky miezd chce prijať.

Za sťažnosť na zdravotnú starostlivosť sa na Slovensku bude možno platiť

31.8.2022 | Dane Všetky špecializácie

Keď nie je pacient spokojný so zdravotnou starostlivosťou, môže sa brániť a podať sťažnosť na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Niektorí ľudia však namiesto snahy dosiahnuť riešenie túto možnosť iba zneužívajú. Zabrániť by im v tom malo spoplatnenie sťažnosti.

Príspevok na zriadenie ambulancie dostanú len niektorí

17.8.2022 | Dane Všetky špecializácie

Lekárov je na Slovensku stále nedostatok. Prilákať praktikov a pediatrov do oblastí, ktoré sú na tom najhoršie, chce ministerstvo zdravotníctva za pomoci príspevku určeného na vznik ambulancie. Nebude však pre každého.

Vyhľadávanie

Kvíz týždňa

Nedeľa 16.06.2024

Netypické projevy asociované se syndromem karpálního tunelu

reklama

Kalendár

Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Partneri