;

Novinky

Najnovšie správy

Aktuality Dane E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 56 / 56 Pre zobrazenie / skrytie formulára kliknite na "Špecializácie"..

Generiká môžu pomôcť slovenskému zdravotníctvu

2.11.2022 | Dane Všetky špecializácie

Ministerstvo zdravotníctva SR sa snaží v dnešnej neľahkej dobe hľadať úspory, kde sa dá. Podľa aktuálnych zistení by jedným z riešení mohlo byť masívnejšie používanie liekov kopírujúcich originály.

Mzdy slovenských lekárov porastú

7.10.2022 | Dane Všetky špecializácie

Ministerstvo zdravotníctva ohlásilo zvyšovanie platov lekárov aj zmeny, ktoré v súvislosti s vypočítavaním výšky miezd chce prijať.

Za sťažnosť na zdravotnú starostlivosť sa na Slovensku bude možno platiť

31.8.2022 | Dane Všetky špecializácie

Keď nie je pacient spokojný so zdravotnou starostlivosťou, môže sa brániť a podať sťažnosť na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Niektorí ľudia však namiesto snahy dosiahnuť riešenie túto možnosť iba zneužívajú. Zabrániť by im v tom malo spoplatnenie sťažnosti.

Príspevok na zriadenie ambulancie dostanú len niektorí

17.8.2022 | Dane Všetky špecializácie

Lekárov je na Slovensku stále nedostatok. Prilákať praktikov a pediatrov do oblastí, ktoré sú na tom najhoršie, chce ministerstvo zdravotníctva za pomoci príspevku určeného na vznik ambulancie. Nebude však pre každého.

Ministerstvo zdravotníctva SR predstavilo svoje hlavné ciele

7.7.2022 | Dane Všetky špecializácie

V polovici júna naznačil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský stratégie a plány, ktoré by mali pomôcť stabilizovať stav zdravotníckeho personálu a podporiť rozvoj slovenského zdravotníctva.

Kampaň Pomôžte svojej nemocnici má získať peniaze na modernizáciu zdravotníckych zariadení

26.5.2022 | Dane Všetky špecializácie

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) spúšťa akciu Pomôžte svojej nemocnici. V nej žiada občanov o podporu pre krajské nemocnice – chce pre nich týmto spôsobom získať finančné prostriedky na ich modernizáciu.

Zdravotné poisťovne by mohli vymáhať pohľadávky samy

27.4.2022 | Dane Všetky špecializácie

Bez súdneho vykonávateľa a lacnejšie by slovenské zdravotné poisťovne mohli v budúcnosti vymáhať svoje pohľadávky. Návrh takejto legislatívnej novely má Ministerstvo zdravotníctva SR predložiť vláde do 15. novembra.

Slovenskému zdravotníctvu chýbajú peniaze, nemocnice sa búria

30.3.2022 | Dane Všetky špecializácie

Zdravotnícke organizácie naďalej volajú po dofinancovaní svojho rezortu. Všetky tri zdravotné poisťovne dostali ultimátum – ak sa nič nezmení, 60 z 80 malých a stredných nemocníc s nimi hodlá ukončiť zmluvy.

Poisťovne a Asociácia nemocníc SR zatiaľ bez dohody

28.2.2022 | Dane Všetky špecializácie

Zdravotné poisťovne sa nedohodli s Asociáciou nemocníc Slovenska (ANS) na financovaní zdravotníckych zariadení v tomto roku.

Úspora 60 miliónov eur vďaka lepšej liekovej politike

17.1.2022 | Dane Všetky špecializácie

Slovenské zdravotníctvo od januára minulého roku ušetrilo 65 miliónov eur. Okrem zodpovednejšej liekovej politiky prinieslo úsporu možno aj zníženie výdavkov na prevádzku Všeobecnej zdravotnej poisťovne.

Vyhľadávanie

Kvíz týždňa

Pondelok 28.11.2022

Centrální typ obezity: hraje roli v prognóze mortality?

reklama

Kalendár

Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Partneri