;

Novinky

Najnovšie správy

Aktuality Dane E-health Kazuistiky Právo | Specializace: 55 / 55 Pre zobrazenie / skrytie formulára kliknite na "Špecializácie"..

Miliarda pre slovenské nemocnice

1.12.2021 | Dane Všetky špecializácie

Slovensko dostane z plánu obnovy prvých 822 miliónov eur. Do oblasti zdravotníctva potom celkovo pôjde viac než miliarda eur.

Ignorovanie preventívnych prehliadok stojí Slovákov ročne zbytočné životy aj peniaze

16.11.2021 | Dane Všetky špecializácie

Slovenská Všeobecná zdravotná poisťovňa apeluje na poistencov, aby nezanedbávali prevenciu – tisíce ľudí kvôli tomu prichádzajú rok čo život – a pritom celkom zbytočne.

Slovensko dá takmer miliardu eur na modernizáciu nemocníc

5.10.2021 | Dane Všetky špecializácie

Terajší návrh veľkej reformy nemocničnej siete má podľa slovenského analytika zdravotníctva Martina Smatanu konečne veľkú nádej na úspech.

Agentúra HTA vznikne na Slovensku budúci rok a má šetriť peniaze

31.8.2021 | Dane Všetky špecializácie

Národný inštitút pre zdravotné hodnoty a technológie (HTA) by sa mal zamerať na hodnotenie zdravotníckych technológií vstupujúcich do procesu kategorizácie a tiež na posudzovanie kvality, účinnosti a udržateľnosti zdravotnej starostlivosti.

Slováci by svojim lekárom priali výsluhový príspevok

3.8.2021 | Dane Všetky špecializácie

Lekárov je na Slovensku málo a mala by byť lepšie ocenená ich celoživotná práca. To ukázal reprezentatívny prieskum verejnej mienky usporadúvaný Lekárskym odborovým zväzom (LOZ).

Poisťovňa Dôvera minulého roku tratila, o solventnosť však neprišla

6.7.2021 | Dane Všetky špecializácie

Zdravotná poisťovňa Dôvera musela v minulom roku odpísať takmer 26,9 milióna eur. Najväčšie náklady tvorili hospitalizácie.

Súkromné zdravotné poisťovne zaplatili vlani pomôcky za 58 miliónov eur

17.6.2021 | Dane Všetky špecializácie

Zdravotná poisťovňa Dôvera v minulom roku preplatila viac než 29 miliónov zdravotníckych pomôcok v hodnote 46 miliónov eur. V prípade poisťovne Union to bolo takmer 7 miliónov pomôcok za viac než 12 miliónov eur.

Slovensko víta program EU4Health aj napriek nižšiemu rozpočtu

22.4.2021 | Dane Všetky špecializácie

Spolupráca na európskej úrovni v oblasti zdravia by sa v budúcnosti mohla zlepšiť. Prispieť k tomu má novo schválený program EU4Health. Vznikol okrem iného aj na základe skúseností získaných členskými štátmi EÚ počas pandémie.

Prístup do elektronickej knižnice Ovid teraz môžu mať všetci členovia SLK

23.2.2021 | Dane Všetky špecializácie

Mať prístup k informáciám je v súčasnosti pre lekára veľmi dôležité. Pomôcť sa im rozhodla Union zdravotná poisťovňa, a to skutočne zásadným spôsobom.

Dianie okolo cien zdravotníckych pomôcok očami právnika

11.2.2021 | Dane Všetky špecializácie

Na prelome roku došlo na Slovensku k netypickej situácii týkajúcej sa úpravy cien zdravotníckych pomôcok. Kroky ministerstva zdravotníctva, ktoré vniesli do tejto problematiky zmätok a nejasnosti, komentoval právnik JUDr. Ivan Humeník, PhD.

Vyhľadávanie

Kvíz týždňa

Streda 08.12.2021

Spoznajte nepriame znaky pľúcnej hypertenzie

reklama

Kalendár

Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne

Partneri